Loading...

   Wybierz kategorię

   Chorzele |

   Szyszki olchy czarnej

   Szyszki olchy czarnej z powodzeniem stosowane są w akwarystyce ze względu na zawartość garbników, zakwaszanie wody oraz jej dezynfekcję. Doskonałe sprawdza się przy tworzeniu biotopów czarnych wód “Black Water”.

   Cena za około 50szt.

   Wydzielają garbniki które bardzo dobrze wpływają na kondycję ryb (pomagają przy schorzeniach i w początkowych stadiach niektórych chorób), mają działanie osłonne dla ikry ryb która nie psuje się tak łatwo, w akwariach tarliskowych wiążą niektóre białka zawarte w wodzie i są pokarmem dla narybku.
   Obniżają ph wody.
   Zakwaszają wodę dzięki czemu tworzą się bardzo dobre warunki dla takich gatunków ryb jak: pielęgniczki, kąsaczkowate czy zbrojnikowate. Polecane szczególnie do akwariów tarliskowych.
   Element dekoracyjny zwłaszcza w mniejszych zbiornikach takich jak krewetkaria.
   Dzięki temu że obniżają ph i zakwaszają wodę niszczą glony w akwarium.
   Polecane w akwariach z krewetkami gdzie działają dezynfekująco nie robiąc krzywdy delikatnym krewetkom i raczkom.

   Dawkowanie w akwarium. Dawki szyszek wrzucanych do akwarium nie są z góry określone dlatego należy robić to z głową i na bieżąco obserwować parametry wody. Przyjęło się, że 1 szyszka wystarcza do redukcji pH i odkażenia około 10 litrów wody, jednak siła działania szyszki uzależniona jest od wielu czynników. Przyjmuje się także że okres działania szyszki to około 2-3 tygodnie po tym czasie można ją wymienić lub zostawić w akwarium jako dekorację i dorzucić kolejną. Niektórzy przed umieszczeniem szyszek w akwarium przelewają je wrzątkiem, wówczas garbniki w nich zawarte są uwalniane znacznie szybciej.

   Sposób użycia. Szyszki w akwarium możemy umieścić na dwa sposoby:
   Szyszki wrzucamy bezpośrednio do zbiornika.
   Drugim sposobem jest sporządzenie wywaru z szyszek który potem wlewamy do akwarium. W tym celu wrzucamy szyszki do naczynia (ilość dostosowana do objętości zbiornika) i zalewamy je wrzącą wodą. Najlepszym rozwiązaniem będzie naczynie które możemy przykryć lub zakręcić – bardzo dobrze sprawdza się słoik który możemy zakręcić i zawinąć w koc dzięki czemu przedłużymy działanie wysokiej temperatury na szyszki (wysoka temperatura powoduje szybsze uwolnienie dużej ilości garbników do wody). Gdy wywar nam ostygnie jest gotowy by wlać go do wody.

   Pamiętajmy że bez względu na to czy stosujemy suszone szyszki czy też wywar z nich wprowadzać je do zbiornika stopniowo i z głową. Gwałtowne zmiany w parametrach wody może doprowadzić do osłabienia i złego samopoczucia naszych podopiecznych w akwarium.

   Dodane o 18:03, 30 marca 2021

   Wygasa: 07 czerwca 8374

   Wyświetleń:225

   ID ogłoszenia: 10227

   Copy link
   Powered by Social Snap