Loading...

   Wybierz kategorię

   Wróć
   Poprzednie Następne

   |

   Sprzedam pistię rozetkową z własnej hodowli.

   Pistia rozetkowa – Dorasta do 10 cm średnicy, posiada zamszowe, grube, jasnozielone liście ułożone w rozetę, przypominając kapustę lub sałatę, przez co nazywana jest sałatą wodną. Korzenie gęste, pierzaste i delikatne, swobodnie pływają w toni wodnej. Pistia jest rośliną kwitnącą, posiadającą pęd kwiatowy, na którym widać drobne, żółtawe kwiaty.
   Pistia pływająca, bo tak też jest nazywana (Pistia stratiotes) doskonale nadaje się do zacieniania zbiornika, gdzie zapewnia idealne warunki dla roślin cieniolubnych np. Anubiasów, microsoriów, bolbitisów. Sprawdza się także doskonale jako schronienie dla narybku czy młodych krewetek.

   UPRAWA: Roślina nie jest skomplikowana w uprawie. By stworzyć odpowiednie warunki uprawy. Roślinie należy zapewnić oświetlenie i temperaturę wody 25-27°C. Akwarium powinno być wyposażone w pokrywę lub szybę nakrywową – Pistia lubi nagrzane (temperatura 25-30°C) i wilgotne powietrze. Jest gatunkiem wrażliwym na niskie temperatury oraz skraplającą się parę wodną na powierzchni jej liści. Delikatne liście
   w kontakcie z wodą niszczeją, żółkną i zamierają.

   Dodane o 07:03, 31 marca 2021

   Wygasa: 07 czerwca 8374

   Wyświetleń:193

   ID ogłoszenia: 10229

   Copy link
   Powered by Social Snap